Przycisk drukowania

Woda gruntowa zalewa zespół piwnic pod budynkiem.

Tradycyjna metoda budowania polega na oparciu budowli na ławach fundamentowych, to jest oparciu ścian nośnych na labiryncie ław znajdujących się pod budynkiem. Poniższy opis dotyczy właśnie takiego przypadku. Inaczej uszczelnia się konstrukcje posadowione na płycie. Uszczelnianie zespołu pomieszczeń piwnicznych (znajdujących się poniżej poziomu gruntu) należy zazwyczaj realizować w następujący sposób:

  • Uszczelnić piwniczne ścianki działowe murowane lub działowe betonowe.
  • Uszczelnić kolejne pomieszczenia piwniczne tak, jak to się robi w przypadku pojedynczych pomieszczeń piwnicznych pod budynkiem.
  • Uszczelnić styki posadzek pod otworami - przejściami pomiędzy pomieszczeniami. Styk pomiędzy dwoma posadzkami można uszczelnić klinem z Hydrostopu-Zaprawy Wodoszczelnej, a w razie wycieku wody wcześniej można użyć Hydrostopu-Fix. Dodatkowo jeśli łączna rozpiętość posadzek przekracza 5m, to wykonany klin oraz kliny przyścienne przy ściance działowej dzielącej pomieszczenia zaleca się pokryć pasem z Hydrostopu-Elastycznego Zbrojonego.

 

Projektanci
Wykonawcy
Wykonawstwo - Hydrostop 3
Ukryj/Odkryj Menu
Newsletter: Przycisk OK

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Szczegóły