Przycisk drukowania

Hydrostop-Fix nie wiąże w oczekiwanym czasie

Szybkość wiązania cementu szybkowiążącego Hydrostop-Fix jest uzależniona w dużym stopniu od ilości wody zarobowej. Jeśli cement nie wiąże, to należy przede wszystkim użyć wagi do zważenia dozowanej wody. Podana na opakowaniu ilość wody jest ilością maksymalną, jaką można dodawać do tego cementu. W warunkach poligonowych ilość dozowanej wody można zmniejszyć tak, aby uzyskać zarób o konsystencji gęstej plasteliny, co umożliwia łatwe zaklejanie otworów.

Drugim czynnikiem wpływającym zasadniczo na szybkość wiązania jest temperatura cementu i użytej wody. Na opakowaniach cementu podana jest szybkość wiązania przy temperaturze 20 stopni Celsjusza. W niższych temperaturach cement wiąże wolniej. Przy temperaturach 5 do 15 stopni Celsjusza należy stosować Hydrostop-Fix 1-minutowy nr 303, a przy temperaturach 0 do 5 stopni - korzystnie jest użyć Hydrostop-Fix 30-sekundowy nr 302.

Istnieje jeszcze jedna możliwa, prozaiczna przyczyna braku wiązania Hydrostopu-Fix, a mianowicie zbyt długie zarabianie plomby. Jeśli na przykład używany jest Hydrostop-Fix 1-minutowy w temperaturze 20 stopni Celsjusza, to zarabianie z wodą powinno być zakończone w ciągu 30 sekund od początku mieszania, a plomba powinna zostać umieszczona w miejscu przeznaczenia. Po rozpoczęciu wiązania lub zaraz po związaniu Hydrostopu-Fix nie wolno już nagniatać ani wypróbowywać wytrzymałości, gdyż świeżo związany zarób jest kruchy i jeszcze nie nabrał wytrzymałości.
Projektanci
Wykonawcy
Wykonawstwo - Hydrostop 3
Ukryj/Odkryj Menu
Newsletter: Przycisk OK

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Szczegóły