Strona głównaseparator graficznyPorady dotyczące produktów Hydrostopseparator graficznyRozwiązywanie problemów w trakcie stosowania Hydrostopuseparator graficznyNaniesiona powłoka z Hydrostopu-Mieszanki Profesjonalnej jest spłukiwana ze ściany
Przycisk drukowania

Naniesiona powłoka z Hydrostopu-Mieszanki Profesjonalnej jest spłukiwana ze ściany

Powłokę z Hydrostopu-Mieszanki Profesjonalnej należy nakładać na beton matowo-wilgotny, najlepiej (choć niekoniecznie) z odkrytymi powierzchniami ziarenek piasku. Jeśli powierzchnia betonu jest błyszcząca, to oznacza, że spływa po niej film wodny. Wtedy należy zidentyfikować miejsce wypływu wody. Najczęściej jest to ukośna lub pozioma linia w miejscu styku roboczego, to znaczy w miejscu, gdzie przerwano na co najmniej 2 godziny wylewanie betonu. Szczelinę taką należy rozkuć i wypełnić Hydrostopem-Fix. Nierówności uzupełnić Hydrostopem-Zaprawą Wodoszczelną i na tak przygotowaną powierzchnię nanosić powłokę uszczelniającą z Hydrostopu-Mieszanki Profesjonalnej.

W niektórych przypadkach z powodu błędów przy pracach betoniarskich powstają raki lub wręcz ze ściany wysypuje się żwir. Wtedy wszystkie słabe fragmenty betonu należy usunąć, a powstałe ubytki wypełnić w zależności od sytuacji Hydrostopem-Zaprawą Wodoszczelną, Hydrostopem-Fix lub Hydrostopem-Reperem zależnie od wielkości ubytku i od tego, czy wypływa zeń woda.

W sporadycznych przypadkach może się zdarzyć, że faktycznie woda przenika przez całą powierzchnię mocnej litej płyty betonowej i tworzy błyszczący film wodny. Wtedy wypływ wody można próbować zatrzymać przez wcieranie twardą szczotką Hydrostopu-Mieszanki Profesjonalnej  kilkukrotnie z odstępami po np. 3 godziny i poczynając od miejsc wyżej położonych do miejsc najniżej położonych.

Jeśli wcześniejsze sposoby nie dają rezultatu, to powierzchnię można też uszczelnić zasypując ją 3-4 milimetrową warstwą Hydrostopu-Fix 302 lub 303 i następnie dociskając tą warstwę do nieszczelnego podłoża.

Jeśli powierzchnia mimo powyższych zabiegów przesiąka, to można w ostateczności założyć dren odprowadzający lub wysysający wodę, a dzięki temu zmniejsza się ciśnienie wody i można wykonać powtórnie jeden z powyższych zabiegów uszczelniania, lub nałożyć tynk z Hydrostopu-Zaprawy Wodoszczelnej (15 do 25kg/m2).
Projektanci
Wykonawcy
Wykonawstwo - Hydrostop 3
Ukryj/Odkryj Menu
Newsletter: Przycisk OK

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Szczegóły