Strona głównaseparator graficznyPorady dotyczące produktów Hydrostopseparator graficznySposoby uszczelniania konkretnych - istniejących budowliseparator graficznyTrzeba uszczelnić ściany podziemi, gdzie budulcem jest beton komórkowy (suporeks, gazobeton)
Przycisk drukowania

Trzeba uszczelnić ściany podziemi, gdzie budulcem jest beton komórkowy (suporeks, gazobeton)

Beton komórkowy źle znosi długotrwałe namoczenie i jako budulec nie nadaje się do podziemi zagrożonych wodą gruntową. Jeśli jednak budowla już stoi, to należy zastosować następujące rozwiązania:

  • W ścianę z betonu komórkowego powstawiać słupy betonowe, aby utrata wytrzymałości dolnego pasa bloczków gazobetonowych nie zaczęła powodować osiadania budynku. Mogą to być słupy o wymiarach 24 na 24 cm i wysokości MPWG + 0,5m rozmieszczone w odstępach 70cm. Słupy można wylać we wnękach wykutych w betonie komórkowym.
  • Od strony gruntu należy zastosować izolację wodoszczelną, np. w postaci tynku z dodatkiem Hydrostopu-Plast, a z zewnątrz izolację termiczną minimum 5cm styropianu oraz izolację paroszczelną z folii budowlanej lub folii kubełkowej.
  • Przez system drenażu wokół ławy fundamentowej i ewentualnie drenażu pod posadzką spowodować, by przy ścianie z betonu komórkowego nigdy nie powstawał słup wody gruntowej.
Projektanci
Wykonawcy
Wykonawstwo - Hydrostop 3
Ukryj/Odkryj Menu
Newsletter: Przycisk OK

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Szczegóły