Przycisk drukowania

Tarasy

1. Woda przenika przez taras nad pomieszczeniami lub garażami - gruntowny remont:


Remonty tarasów są kosztownymi przedsięwzięciami i dlatego przed przystąpieniem do prac wszystkie elementy planowanej konstrukcji tarasu i sposób realizacji muszą być dobrze zaplanowane. Przede wszystkim zaleca się przejrzeć wskazówki do projektowania tarasów. Przeciekanie tarasów wynika zazwyczaj ze stosowania niewłaściwych materiałów (np. 2 razy papa na lepiku), niestarannego wykonawstwa ze strony, tak zwanych, fachowców oraz z niewłaściwie zaplanowanej konstrukcji tarasu (np. brak spadków, brak dylatacji, brak zbrojenia, brak uszczelnień dylatacji i uszczelnień ze ścianą). Tarasy są poddawane dużym zmianom temperatur w cyklu rocznej eksploatacji, a przez to rozmiary i położenie dylatowanych płyt znacznie się zmieniają. Zmienność tą można dostrzec w źle zaprojektowanych popękanych płytach na tarasach.

2. Taras przepuszcza wodę, ale właściciel nie chce zrywać płytek:


Zrozumiałym jest fakt, że inwestorzy posiadający elegancko wykończony, ale przeciekający taras z rozpaczą szukają jakiegoś magicznego środka, którym mogliby zalać pęknięcia wzdłuż fug i w ten sposób uzyskać szczelność tarasu. W sytuacji , gdy taras wyłożony jest kosztownym materiałem, np. marmurem, decyzje o wszelkich gruntownych remontach są niezwykle kosztowne i bolesne. Niestety nie ma dotąd uniwersalnego materiału, który posiadałby parametry umożliwiające niewidoczne uszczelnienie cienkich ruchomych rys w źle skonstruowanych tarasach. Jedynym wyjściem jest gruntowny remont. Sposób wykonania takiego remontu opisany jest poniżej.

3. Tynki przy tarasach i gruncie brudzą się od odbijającego się deszczu.


Płaskie powierzchnie poziome na tarasach i wokół budynku mają tendencję do odbijania deszczu. Powoduje to nieestetyczne zabrudzenia ścian. Sposobem na uniknięcie odbijania kropel jest zastosowanie odpowiedniej nawierzchni: żwiru 1-3mm, grysu 2-5mm, trawy, kory lub łuski kakaowej, ewentualnie innej podobnej nawierzchni. Jednak nie zawsze można stosować nawierzchnie nieodbijające. Wtedy należy zadbać o łatwość umycia dolnego pasa ściany, np. o wysokości 40 centymetrów. Zaleca się zastosowanie Hydrostopu-Przezroczystego, gdyż radykalnie zmniejsza on wnikanie brudu w pory podłoża brudu i ułatwia umycie powierzchni.
Projektanci
Wykonawcy
Wykonawstwo - Hydrostop 3
Ukryj/Odkryj Menu
Newsletter: Przycisk OK

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Szczegóły