Przycisk drukowania

Wykonanie klina uszczelniającego

Klin uszczelniający wykonuje się w celu uzyskania uszczelnienia szpary pomiędzy dwoma elementami konstrukcji, tj. zazwyczaj pomiędzy dwoma płytami betonowymi. Najczęściej stosuje się klin uszczelniający pomiędzy ścianą a posadzką. Klin jest tu potrzebny, gdyż betonowa płyta posadzkowa po wylaniu, w trakcie twardnienia kurczy się. Zależnie od rodzaju cementu, temperatury i wilgotności otoczenia wyraźne silne kurczenie się płyty trwa do 4 tygodni. Najkorzystniej jest sezonować taką płytę w wilgoci i cieple około 1 tygodnia, nałożyć Hydrostop-Mieszankę [3kg/m2], dalej utrzymywać w wilgoci 2 tygodnie i następnie suszyć płytę w przewiewie około tygodnia. Po tym okresie można wykonać kliny uszczelniające.
Kliny uszczelniające wykonuje się z Hydrostopu-Zaprawy Wodoszczelnej. Klin może być położony na wierzchu lub może być wpuszczony, jak na rysunkach przedstawiających kliny dla przypadku płyty posadzkowej leżącej na ławie fundamentowej.

Dla poprawienia przyczepności klina kładzionego na wierzchu korzystnie jest stosować bezpośrednio pod nakładany klin Hydrostop-Warstwę Sczepną. Poza tym po nałożeniu wszystkich mineralnych powłok uszczelniających przy posadzkach o długości ponad 5m zaleca się pokrycie klina (jeśli nie jest inaczej zapisane) powłoką elastyczną z Hydrostopu-Superelastycznego, a przy posadzkach o długości ponad 12m z Hydrostopu-Elastycznego Zbrojonego. Hydrostop-Elastyczny Zbrojony powinien sięgać poza klin na odległość 5cm.

Rysunek klina wodoszczelnego: 1-powłoka elastyczna jeśli istnieje ryzyko powstania pęknięcia przy klinie (Hydrostop-Superelastyczny 2,5kg/m2 lub Hydrostop-Elastyczny Zbrojony), 2-powłoka uszczelniająca mineralna (Hydrostop-Mieszanka Profesjonalna 1,6kg/m2 , 3-klin z zaprawy wodoszczelnej o przekroju trójkątnym z przyprostokątnymi 4 do 6cm [Hydrostop-Zaprawa Wodoszczelna 2,5 do 3,5kg/mb], 5-płyta betonowa, której styk jest uszczelniany.

klin wyoblony pokryty Hydrostopem-Elastycznym Zbrojonym

 

Klin wyoblony. Dodatkowo doszczelnienie klina przyściennego Hydrostopem-Elastycznym Zbrojonym w sytuacji, gdy projekt/wykonanie budowli może spowodować pęknięcie przy klinie.

 

Projektanci
Wykonawcy
Wykonawstwo - Hydrostop 3
Ukryj/Odkryj Menu
Newsletter: Przycisk OK

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Szczegóły