Przycisk drukowania

Projektowanie podziemi wielokondygnacyjnych

Wielokondygnacyjne podziemia budynków wykonuje się w technologii tradycyjnej ze ścian żelbetowych lub w technologii ścian szczelinowych. Przy technologii tradycyjnej ściany uszczelnia się tak jak przedstawiono w niniejszym poradniku ze szczególnym uwzględnieniem styków roboczych i miejsc łączenia ścian zewnętrznych ze stropami.

Specyfiką ścian szczelinowych jest duża grubość i pionowe styki robocze ze specjalnymi uszczelkami. Przy budowie ścian szczelinowych zawsze pojawiają się problemy z uszczelnieniem pionowych styków i gładkością ścian. Miejsca nieudanych styków uszczelnia się metodami iniekcji żywic, a nierówne ściany naprawia się zaprawami Hydrostop. Uszczelnienia wymaga także styk najniższej płyty betonowej ze ścianami, a w przypadku błędów w uszczelnianiu styków roboczych pionowych może zaistnieć konieczność uszczelniania styku któregoś ze stropów ze ścianami pionowymi. Warto sprawdzić aktualny stan bibliotek rysunków dwg.
Projektanci
Wykonawcy
Wykonawstwo - Hydrostop 3
Ukryj/Odkryj Menu
Newsletter: Przycisk OK

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Szczegóły