Przycisk drukowania

Projektowanie zbiorników wody i ścieków

Zbiorniki żelbetowe uszczelnia się powłoką z Hydrostopu-Mieszanki Profesjonalnej. W miejscach naporu wody stosuje się dwuwarstwową powłokę, a na fragmentach zbiorników narażonych jedynie na warunki atmosferyczne wystarczy powłoka jednowarstwowa. Dodatkowo przed nałożeniem powłoki należy sprawdzić, czy beton jest jednorodny i uszczelnić nieruchome styki płyt Hydrostopem-Zaprawą Wodoszczelną (patrz klin) oraz naprawić miejsca raków zacierając je Hydrostopem-Zaprawą Wodoszczelną. Na koniec należy uszczelnić dylatacje i rysy ruchome elastycznymi materiałami Hydrostop lub materiałami innych firm. Zbiornik można także uszczelniać w trakcie wykonywania próby wodnej, jeśli na odkrytych powierzchniach zewnętrznych pojawią się wycieki wody lub gdy do zbiornika napływa woda gruntowa. Stosuje się wtedy Hydrostop-Fix, Hydrostop-Zaprawę Wodoszczelną i Hydrostop-Mieszankę. Odsyłamy bezpośrednio do Katalogu Produktów do uszczelniania i napraw.

Schemat uszczelnianego zbiornika żelbetowego z uwidocznionym klinem 2 z Hydrostopu-Zaprawy Wodoszczelnej i powłoką 3 z Hydrostopu-Mieszanki Profesjonalnej. :

Sposób uszczelniania pokazuje animacja: Zobacz animację » 
Projektanci
Wykonawcy
Wykonawstwo - Hydrostop 3
Ukryj/Odkryj Menu
Newsletter: Przycisk OK

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Szczegóły