Przycisk drukowania

Projektowanie zbiorników o zredukowanym ryzyku rozszczelnienia

W przypadku zbiorników o większych gabarytach lub zbiorników, w których szczelność jest cechą krytyczną , zaleca się stosowanie kolejno uszczelnień wzajemnie zabezpieczających się:
  1. Kliny przyścienne, wypełnienia szczelin między elementami konstrukcyjnymi zbiornika i wypełnienia (zgradowanych) gniazd po ściągach uszczelnia się Hydrostopem-Zaprawą Wodoszczelną. Zapewnia ona uszczelnienie otworów i ubytków oraz gwarantuje właściwe warunki wgłębnego uszczelniania Hydrostopem-Mieszanką na styku elementów konstrukcyjnych zbiornika.
  2. Uszczelnienie mineralną dwuwarstwową powłoką penetrującą Hydrostop-Mieszanka Profesjonalna od wewnątrz i z zewnątrz. Uszczelnienie to działa powierzchniowo, wgłębnie oraz zamyka nie pracujące pęknięcia wewnątrz płyty betonowej do kilku centymetrów w głąb płyty. Takie uszczelnienie zabezpiecza również następne uszczelnienia przed uszkodzeniem powierzchniowym.
  3. Uszczelnienie powłokowe Hydrostopem-Superelastycznym. W zależności od przewidzianego narażenia ścian i styków płyt na uginanie się i rozwieranie/zwieranie rys można uszczelniać całe powierzchnie lub tylko fragmenty powierzchni zbiornika na przykład narożniki, miejsca mocowania klamer (do schodzenia).
  4. Uszczelnianie powłokowe Hydrostopem-Elastycznym Zbrojonym. Uszczelniać należy podłoża o niepewnej stabilności, miejsca łączenia elementów konstrukcyjnych zbiornika i przepusty rur. W zależności od przewidzianego narażenia ścian i styków płyt na uginanie się i rozwieranie/zwieranie rys można uszczelniać całe powierzchnie lub tylko fragmenty powierzchni zbiornika.
  5. Każdy z elementów zbiornika, a w szczególności dylatacje, powinien być uszczelniony niezależnie minimum dwoma elementami o różnych cechach. Na przykład w stykach roboczych można stosować kliny z Hydrostopu-Zaprawy Wodoszczelnej, powłokę z Hydrostopu-Elastycznego Zbrojonego i taśmę bentonitową w połowie grubości ściany.
Projektanci
Wykonawcy
Wykonawstwo - Hydrostop 3
Ukryj/Odkryj Menu
Newsletter: Przycisk OK

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Szczegóły